Aktualności
Informacja o śmierci śp. dyrektora Ryszarda Jopka
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Opublikowano: wtorek, 13, styczeń 2026 13:05
- Odsłony: 171
Pan Eugeniusz Ryszard Jopek był pracownikiem Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu w latach 1967-2011. W swojej karierze zawodowej doświadczenie zdobywał przy wykonywaniu prac geodezyjnych, regulacji stanów prawnych oraz scaleń i wymian gruntów. W latach 1991-2011 piastował stanowisko Dyrektora Biura. W swojej pracy podejmował liczne działania na rzecz rozwoju Dolnego Śląska. Poprzez swoją działalność przyczynił się do rozwoju obszarów wiejskich na terenie Dolnego Śląska, w tym realizacji scaleń gruntów. W latach 1992-1994 opracowywał dokumentację niezbędną do przekazania nieruchomości rolnych po byłych Państwowych Gospodarstwach Rolnych do Agencji Nieruchomości Rolnej. W 1997 roku brał czynny udział w pracach Wojewódzkiego Komitetu Przeciwpowodziowego. W latach 1996-2004 przyczynił się do uregulowania spraw własnościowych i pozyskania niezbędnych terenów pod budowę autostrady A4 i A18. Brał udział w opracowaniu w latach 1999-2000 „Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Dolnośląskiego”. Był zaangażowany w upowszechnianie prac urządzeniowo rolnych na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, w tym planów urządzeniowo-rolnych i scaleń gruntów.
W swojej karierze został wielokrotnie odznaczony:
- Zasłużony Pracownik dla Rolnictwa,
- Srebrna Odznaka SGP,
- Złota Odznaka SGP,
- Srebrna Odznaka Honorowa NOT.
Pan Eugeniusz Ryszard Jopek był cenionym geodetą, zapamiętamy go jako profesjonalistę, który wniósł nieoceniony wkład w rozwój naszego Biura. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek, który z pasją i odpowiedzialnością kierował zespołem, inspirując nas swoim przykładem.






