Szukaj

Aktualności

Dnia 20 grudnia 2022 r. (wtorek) Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu będzie zamknięte

 

Dnia 20 grudnia 2022 r. (wtorek)  Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu będzie zamknięte.

 

II (drugie) miejsce w XLVI Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowyc

 

Mam zaszczyt poinformować, że pracownicy Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu zajęli II (drugie) miejsce w XLVI Ogólnopolskim Konkursie Jakości Prac Scaleniowych za opracowanie założeń do projektu scalenia gruntów obiektu Targoszyn, gm. Mściwojów, pow. jaworski.

Cieszymy się bardzo, że doświadczenie i wiedza naszych wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie urządzania obszarów wiejskich, po raz kolejny zostały docenione przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym obiektom zgłoszonym to tegorocznej edycji Konkursu.

Liczymy, że doświadczenie Wojewódzkich Biur Geodezji w kraju na związanych z realizacją scaleń gruntów i prac urządzeniom-rolnych przyczyni się do rozwoju obszarów wiejskich, poprawie gospodarowania w rolnictwie i polepszeniu życia jej mieszkańcom.

Eliminacje do XLVI Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych

W dniu 3.10.2022 na poziomie województwa odbyły się eliminacje do XLVI Ogólnopolskiego Konkursu Jakości Prac Scaleniowych organizowanego przez MRiRW.

Do konkursu zgłoszono projekt scalenia gruntów wsi Prusice, gmina Złotoryja, powiat złotoryjski oraz Założenia do projektu scalenia gruntów wsi Targoszyn, gmina Mściwojów, powiat jaworski.

Prace scaleniowe mają na celu tworzenie korzystniejszych warunków gospodarowania w rolnictwie
i leśnictwie poprzez szereg zabiegów urządzeniowo-rolnych. Najważniejsze z nich to: poprawa struktury obszarowej gospodarstw, inwestycje w infrastrukturę drogową, inwestycje w zakresie małej retencji i nasadzenia drzew.

Liczymy, że wiedza i doświadczenie naszych pracowników zostaną docenione, a zgłoszone przez nas projekty uzyskają wysokie oceny na ogólnopolskim etapie konkursu i potwierdzą, że praca wykonywana przez Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych jest pracą potrzebną, a przede wszystkim rzetelną i profesjonalną.

Prace scaleniowe oraz planowanie urządzeniowo-rolne będą tworzyć kompleksowe rozwiązania
i przyczynią się do rozwoju obszarów wiejskich oraz poprawy życia mieszkańców wsi Dolnego Śląska.

Boże Narodzenie 2020

Komunikat

Z związku z epidemią koronawirusa COVID-19 w dniach od 13 marca 2020 r. do odwołania Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu nie przyjmuje interesantów w siedzibie jednostki.

-  w sprawach dotyczących zadań realizowanych przez Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu (w tym scalenia gruntów, plany urządzeniowo rolne gmin oraz obsługa opłat związanych z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej prosimy kontaktować się za pomocą:

  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • tel. 71 345 99 55

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy

Dyrekcja Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu.

SGP zaprasza na szkolenie: Zmian przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - aspekty praktyczne

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Geodetów Polskich zaprasza na szkolenie on-line na temat:
Zmian przepisów ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - aspekty praktyczne

Szkolenie realizujemy tak samo jak nasze szkolenia stacjonarne, ale zamiast sali szkoleniowej do prezentacji materiału i kontaktu z uczestnikami szkolenia wykorzystujemy platformę ZoomMeeting. Podczas transmisji uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje/zapisy na tablicy oraz mają dostęp do czatu, na którym mogą zadawać pytania wykładowcy, jak również zadawać pytania głosowe.

 Szkolenie poprowadzi dr Krzysztof Sobieralski:
- doktor prawa, sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, członek Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, członek międzyresortowego zespołu ds. reformy KPA i ustawy egzekucyjnej, doświadczony trener specjalizujący się w tematyce prawa administracyjnego, wykładowca na podyplomowych studiach egzekucji administracyjnej, autor komentarza do KPA oraz licznych artykułów dot. egzekucji administracyjnej, bardzo wysoko oceniany na dotychczasowych szkoleniach, doskonale zorientowany w specyfice podmiotów podlegających KPA, autor wielu pozycji książkowych.

Czytaj więcej...

Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w dniu 2 maja 2019 r. jest zamknięte.

 

W dniu 2 (czwartek) maja 2019 roku Dolnośląskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu będzie nieczynne.

 

Zmiana rachunków bankowych

Uwaga

 

ZMIANA RACHUNKÓW BANKOWYCH

 

OD 15.02.2019 r.

 

z dniem 15 lutego 2019 r. zmianie ulegają numery rachunków bankowych

Dolnośląskiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu

 

opłaty związane z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej 

od dnia 15 lutego 2019 r. należy wpłacać na rachunek bankowy

30 1090 2398 0000 0001 4175 5036  Santander Bank Polska S.A.

 

uzyskiwane w ramach prowadzonej egzekucji kwoty związane

z wyłączeniem gruntów z produkcji rolniczej

od dnia 15 lutego 2019 r. należy wpłacać na rachunek bankowy

68 1090 2398 0000 0001 4175 5031 Santander Bank Polska S.A.

 

 

47. Rajd Goniometru – 21-23.09.2018 r. – Kudowa Zdrój

 

Informujemy, że zapisy zostały zakończone.

 

47. Rajd Goniometru – 21-23.09.2018 r. – Kudowa Zdrój

Koło Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich przy Dolnośląskim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych we Wrocławiu zaprasza na 47. Rajd Goniometru, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego pana Cezarego Przybylskiego oraz Geodety Województwa Dolnośląskiego pana Roberta Pajkerta.

Rajd Goniometru to coroczne spotkanie geodetów, ich rodzin i przyjaciół mające na celu zbliżenie całego środowiska zawodowego oraz spędzenie kilku chwil w serdecznej atmosferze. Rajd odbywa się cyklicznie od 1972 roku ciesząc się zawsze dużym zainteresowaniem.

Tegoroczny Rajd Goniometru odbędzie się w 4-gwiazdkowym Hotelu Kudowa w dniach 21-23 września. Uczestnicy będą mogli podziwiać krajobrazy Gór Stołowych, poznawać zabytki i atrakcje tego regionu oraz skorzystać z zaplanowanego seminarium poświęconego tematom geodezyjnym.

W harmonogramie Rajdu zaplanowane są górskie wędrówki, konkursy, zabawy i biesiadowanie. Będzie to czas na wymianę doświadczeń i poglądów związanych z geodezją, kartografią, geoinformacją, sprzętem geodezyjnym, i nie tylko…

Zapraszamy!

 

Klauzula informacyjna